2011

LEDEN
28. 1. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí s uznávaným ortopedem MUDr. Martinem Zahradníkem. Téma – Aby nás nic nebolelo - beseda o čínské medicíně, bylinkách a akupunktuře.

ÚNOR
4. 2. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Povídání o Indii s Mgr. Josefem Bartoškem. V galerii Ateliéru Prčice bylo plno – 35 návštěvníků.

BŘEZEN

pátek dne 18.3. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí s Olegem Homolou na téma: Za všechno mohou novináři – beseda o novinařině, focení, reklamě a možná přijde i strejda Bóby s kytarou.

Pochod Čertova podkova – 19. března 2011 - KLUB PŘÁTEL DLOUHÝCH KILOMETRŮ (KČT SEDLEC – PRČICE) organizoval 41. ročník pochodu Čertova podkova. Pochod se konal v sobotu dne 19. března 2011, start byl od 7,00 do 10,00 hod v Ateliéru Prčice. Celkem se ho zúčastnilo 75 pochodníků.

DUBEN
22. 4. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na témaPovídání o Indii II s Mgr. Josefem Bartoškem.Navázali jsme tak na velmi úspěšný únorový Večer pro zahřátí se stejným autorem.

KVĚTEN
20. 5. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Radostný květen s Amairgilovou harfou.
Večerem nás provedl Ladislav Amairgil Míšek bard Vrchotický, který žije a tvoří ve Vrchoticích u Sedlce-Prčice. Obsahem večera byl přednes májové autorské poezie a hra na unikátní zdobenou keltskou harfu s kovovými strunami. Rovněž jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o keltské harfě, o bardech a o právě vydané knize „Společník barda“.
O AUTOROVI: Ladislav Amairgil Míšek bard Vrchotický žije ve Vrchoticích. Je Ollamhem Světového společenství Bardů se sídlem v Sussexu, U.K. Píše poezii, hraje na harfu, improvizuje vlastní tvorbu. Studuje skladbu na Konzervatoři v Českých Budějovicích u prof. Jana Vacka. Tvoří a publikuje také v latině, kterou studoval u prof. Aleny Frolíkové v Praze.

ZÁŘÍ
17. září 2011 - již 5. ročník festivalu PRČICKÉ BÁBENÍ 2011. Program byl určen pro všechny malé i velké návštěvníky a vše se odehrálo v areálu Ateliéru Prčice na Vítkově náměstí slavné Prčice. Program byl následující:
Dopoledne
7,30 – 10 hod – 5. ročník pochodu Z Prčice za kapličkami Českého Meránu
Start i cíl pochodu byl v Ateliéru Prčice.
Odpoledne
Od 13 hod – Malované děti (malování na obličeje kosmetickými barvami) a řemeslný jarmark na nádvoří Ateliéru (umělecký kovář, ruční výrobky z dílny Villy Vallily).
Od 14,30 hod Trakař – divadelní představení Divadla Trakař
Od 15 hod – Kocourkov – divadelní představení Divadla Na kolečku
Od 16 hod – Ta naše vesnička česká – divadelní vystoupení občanského sdružení Oujezdáček z Červeného Újezdu
Od 17 hod – Kroky, které jsme ještě neudělali - pohybové divadlo s živou hudbou souboru MANAZ (ZUŠ Sedlec a ZUŠ Sedlčany)
Od 18 hod – La main gauche (v překladu „Levá ruka“) – písně a šansony francouzské hudební skupiny
Od 20 hod – Diskotéka – hity našeho mládí - hrál DJ James

Pořádateli festivalu byly následující organizace: Český Merán o.p.s., Město Sedlec-Prčice a Klub přátel dlouhých kilometrů Sedlec-Prčice.
Organizováno za přispění následujících firem: MONÍNEC s.r.o., Trigema a.s., S-B s.r.o., Farma Prčice s.r.o. a Tiskárna Macík s.r.o.

LISTOPAD
18. 11. 2011 od 19 hodin se konal Večer pro zahřátí na téma Mnoháčkovo Melancholyczské „Hezký špatně“.Mnohostranný umělec Pavel Hlušička (Mnoháček Zgublacenko) a Melan Cholycz Podřipský (vlastním jménem Jan Podrábský) představili své humorné básně, videoklipy a scénky věnované našemu kraji. Tato akce proběhla v rámci třináctého ročníku festivalu „Dny české a mezinárodní poezie“. Festival se konal ve dnech od 7. do 21. listopadu 2011 v řadě míst České republiky a letošního ročník byl na památku výročí narození básníka K. H. Máchy (*16. 11. 1810).

26. 11. 2011 - v sobotu od 10 do 16,30 hodin se na Vítkově náměstí v Prčici konal první Předvánoční farmářský trh. Prčické náměstí se zaplnilo prodejci všelijakých dobrot a věcí a bylo z čeho vybírat. Návštěvníků bylo požehnaně – asi jako o posvícení. Následně od 16,30 hodin proběhlo rozvícení vánočního stromu. Pěkná akce to byla.

PROSINEC

23. prosince 2011 – v Ateliéru Prčice proběhl již III. ročník Předvánočního recitálu SLÁVKA KLECANDRA (celkem dvanáctý v Sedlci-Prčici). Koncert byl pořádán ve spolupráci Lékárny Mgr. Štěpánky Trnobranské, Český Merán o.p.s. a Ateliéru Prčice. Podpořeno Nadačním fondem Patronát Sedlčansko.