2009

LEDEN
16. ledna 2009 od 19,30 hod - první akcí roku 2009 v Ateliéru Prčice byl koncert skupiny The Pissoirs a skupiny Common Health. Kapely studentů sedlčanského gymnázia si připravili večer na téma All Loser´s Night. Byl to rachot a stálo to za to.

22. ledna 2009 - studenti oboru architektury z ČVUT Praha pod vedením Ing.arch. Kateřiny Novákové instalovali v Ateliéru Prčice interaktivní herní prvek pro děti i dospěláky. Zavěšená síť o rozměrech 6×6 m se nachází v galerii na špejcharu. I vy ji můžete vyzkoušet, stojí to za to.

23. ledna 2009 od 19,00 hod – „Večer pro zahřátí“ - kvasejovický cestovatel Jindřich Částka nás provedl Marokem, zemí kterou navštívil v roce 2005. Putování od písečných pouští, přes historická města až po opravdu vysoké hory bylo doplněno ochutnávkou tradiční místní speciality zvanou „tajine“ a marocké whisky.

ÚNOR
2. února 2009 – proběhla první letošní schůze zakladatelů Český Merán o.p.s. a byly provedeny volby do správní a dozorčí rady.

20. února od 19,00 hod – „Večer pro zahřátí“ - přední český klarinetista a milovník starých nástrojů Jiří Krejčí nám představil svůj přístup k hudebnímu odkazu našich předků. Tóny jeho klarinetu nalezeného v prčickém kostele sv. Vavřince nebo skladby nahrané v kapli Bolestné Panny Marie v Jetřichovicích rozezněly srdce všech přítomných. Věřte, že to byl doopravdy hluboký zážitek.

Video Václava Peterky si můžete prohlédnout na těchto stránkách http://www.stream.cz/video/3/254538-historicky-klarinet

BŘEZEN

26.3. – od 16 hod proběhla v Informačním centru Prčice schůze správní a dozorčí rady Český Merán o.p.s.
26.3. – byla schválena rámcová partnerská smlouva o vzájemné spolupráci na projektu Komunitního centra Ateliér Prčice mezi Zdeňkem Sedláčkem a obecně prospěšnou společností Český Merán

27.3. od 17 hod – setkání Vlastivědného spolku Český Merán v Komunitním centru Ateliér Prčice

27.3. od 19 hod – „Večer pro zahřátí“. Mladí autoři z Českého Meránu a okolí nám představili svou současnou tvorbu. Jsou to – Lucie Hášová Truhelková, Olga Černá, Ivan Derer, Mořic Klein a Mnoháček Zgublačenko.

DUBEN

16.4. – v Komunitním centru Ateliér Prčice proběhl dobrovolnický den firmy ČEZ a.s., 3 účastníci
18.4. – v Komunitním centru Ateliér Prčice proběhlo setkání Turistického oddílu mládeže Gaudium Sedlec-Prčice
22.4. – v Komunitním centru Ateliér Prčice došlo k pracovnímu setkání nad druhým ročníkem festivalu Bumtarata na vrata
24.4. – Ateliér Prčice navštívil restaurátor Adam Souček, aby provedl průzkum výmalby ve vstupní chodbě z náměstí.
24.4. od 17 hod – setkání Vlastivědného spolku Český Merán v Komunitním centru Ateliér Prčice
24.4. od 19 hod – „Večer pro zahřátí“. Pozvaným hostem byl tentokrát Pavel Křížek z votické Ochrany fauny ČR. Název skvělé přednášky zněl „O přírodě zdravé i nemocné s ornitologem Pavlem Křížkem“.

KVĚTEN
15.5. – setkání Vlastivědného spolku Český Merán u příležitosti vydání nového vlastivědného sborníku
15.5. – svůj videoklip k písni Pochod Praha – Prčice natáčel Mnoháček Zgublačenko
16.5. – součástí tradičního Pochodu Praha – Prčice byl první ročník uměleckého sympozia „Pochod Praha-Prčice inspirací pro mladé umělce“.
29.5. – proběhl u nás dobrovolnický den firmy ČS a.s., 5 účastníků
29.5. od 17 hod – setkání Vlastivědného spolku Český Merán