Muzeum Českého Meránu

Vážení přátelé, vítejte na stránkách Muzea Českého Meránu. Rádi bychom vám zde poskytli elektronický archiv starších dokumentů (fotografií, pohlednic, pozvánek, plakátů, apod.) vztahujících se k historii města Sedlec-Prčice a regionu Českého Meránu. Do budoucna je naším záměrem zveřejnit zde články ze sborníků Český Merán, který je vydáván od roku 1996.

Dovolujeme si vás tímto oslovit ohledně sběru historických materiálů týkajících se našeho městečka a Českého Meránu. Naším cílem je, aby staré fotografie, pohlednice, pozvánky či plakáty neskončily v nenávratnu, ale aby byly zachovány pro budoucí generace. Máte také doma staré fotografie či pohlednice, které vypovídají o způsobu života našich předků? Poznali jste někoho na našich snímcích nebo znáte podrobnosti, které by vedly k jejich přesnější identifikaci? Máte zájem podílet se na doplňování archivu historických materiálů našeho kraje?
V případě zájmu a spolupráci nás kontaktujte:  Infocentrum Prčice – Alice Valsová, tel.: 317 834 328 či Ateliér Prčice – Zdeněk Sedláček, tel.: 604 151 452.

Partneři projektu: Město Sedlec-Prčice, Český Merán o.p.s. a Ateliér Prčice. Příprava těchto web-stránek byla finančně podpořena Městem Sedlec-Prčice a Nadací Patronát Sedlčansko. DĚKUJEME VELICE.